Menemen Ceza ve Boşanma Avukatı

Menemen Ceza ve Boşanma Avukatı

Menemen Avukat olarak, Ceza hukuku çerçevesinde, birçok farklı türde ceza davasıyla karşılaşmak mümkündür. Menemen Ceza ve Boşanma Avukatı olarak ilçede en sık karşılaşılan ceza davalarını Gürbüz Law+ Partners bünyesinde incelendiğinde bazı ceza davalarına konu suçları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hırsızlık ve gasp Suçları: Kişilerin mal varlıklarına karşı gerçekleştirilen hırsızlık, gasp veya soygun gibi suçlar bu kategoriye girer.
 • Dolandırıcılık ve Sahtekarlık Suçları: Kişilerin dolandırıcılık yoluyla başkalarının mal varlıklarını ele geçirmeye veya sahtekarlık yapmaya yönelik suçlar bu kapsamda değerlendirilir.
 • Cinsel Suçlar: Tecavüz, cinsel saldırı, çocuk istismarı gibi cinsel suçlar, ceza hukuku alanında sıkça karşılaşılan ve ciddiye alınan suçlardır.
 • Uyuşturucu Madde Suçları: Uyuşturucu madde kullanma, satma, bulundurma veya ticaretiyle ilgili suçlar, ceza davalarının önemli bir bölümünü oluşturur.
 • İnsan Öldürme Suçları: İnsan hayatına kasteden suçlar, ceza hukukunda en ciddi suçlar arasında yer alır ve sık sık karşılaşılan davalar arasındadır.
 • Şiddet Suçları: Kavga, yaralama, tehdit gibi şiddet içeren suçlar da ceza davalarında sıkça görülen suç türleridir.
 • Haksız Fiil Suçları: Hakaret, iftira, hakaret, özel hayatın gizliliğini ihlal gibi haksız fiil suçları da yaygın olarak karşılaşılan davalar arasındadır.

Bunlar, sıkça karşılaşılan ceza davalarından sadece birkaç örnektir. Menemen Ceza Avukatı olarak bu suçlara konu davalarda uzman kadromuz ile destek vermekteyiz. Ceza hukuku çok geniş bir alandır ve suç tipleri çeşitlilik gösterir. Her bir dava, olayın özelliklerine ve yürütülen soruşturma sürecine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Dolayısıyla iyi ve tecrübeli kadrosu olan Gürbüz Law+ Partners ceza hukuku anlamında müvekkillerine en akılcı çözümler ile hukuki destek vermektedir.

Menemen Boşanma Avukatı

Menemen boşanma avukatı olarak Gürbüz Law+ Partners bünyesinde bulunan avukatlarımız tarafından müvekkillerimize boşanma davası ve boşanmaya bağlı her türlü konuda profesyonel olarak hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Ekibimizin bilgi birikimleri neticesinde müvekkillerimize en iyi sonucu sağlamak adına destek vermektedir. İzmir merkezli ofisimizden Menemen boşanma avukatları olarak İzmir genelinde avukatlık hizmeti sunmaktayız. Evliliğini yasal olarak sona erdirme kararı veren müvekkillerimizin davalarını yürütmekteyiz.

Müvekkillerimizin boşanma sürecindeki maddi ve manevi yıpranmalarını en aza indirmek Menemen Boşanma Avukatı olarak en temel amacımızdır. Davanın en etkili şekilde yürütülmesi ve müvekkil lehine mahkemenin kararı verebilmesi için tüm tecrübemiz ile müvekkillerimize destek vermekteyiz. Müvekkillerin menfaatlerini korumayı amaç edinmiş Menemen boşanma avukatı ekibimiz yapmış olduğu titiz çalışma ve süreç takibi ile hak kaybı yaşanmasının önüne geçmektedir.
Menemen Boşanma Avukatı

Menemen Avukatı olarak Anlaşmalı Boşanma Davası Hakkında Genel Bilgiler

Eşlerden birisinin boşanmak istemesi halinde boşanma süreci başlayacaktır. Boşanma davası Aile mahkemesinde açılır. Boşanma davasında yetkili mahkeme hem eşlerden birinin yerleşim yeri mahkemesi hem de eşlerin son defa altı aydan beri birlikte oturdukları yer mahkemesidir. Gürbüz Law+ Partners Menemen Avukatları ile Anlaşmalı boşanma davası çekişmeli boşanmaya göre daha hızlı neticelendirilen bir boşanma davasıdır.

 • Taraflar arasında boşanma isteği açısından ortak bir boşanma iradesi olmalıdır.
 • Evlenme tarihinden itibaren en az 1 yıl geçmelidir.
 • Eşler boşanmanın ferilerine ilişkin istekleri bakımından da mutabık iseler anlaşmalı boşanma davası açabileceklerdir. Anlaşmalı boşanma davası içeriğinde dava dilekçesine ek olarak anlaşmalı boşanma protokolü de bulunmalıdır. Anlaşmalı boşanma protokolü somut olay dikkate alınarak düzenlenmelidir.  Anlaşmalı boşanma protokolü örneğine sitemizden ulaşabilirsiniz.
 • Tarafların müşterek çocuklarının olması durumunda boşanma davasına bakan mahkeme çocuk hakkında yapılan anlaşmaları protokoldeki diğer maddelerle birlikte çocuğun üstün menfaatine uygun bulursa bu durumda boşanmaya hükmedilecektir.

Anlaşmalı boşanma davası çekişmeli boşanma davasına göre daha hızlı sonuçlanan bir dava olsa da özellikle anlaşmalı boşanma protokolü tarafların mahkeme içi ikrarını taşımaktadır. İzmir Menemen Avukat olarak işbu protokolün eksiksiz hazırlanması çok önemlidir. Özellikle anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanırken protokoldeki maddeler özenli ve dikkatli bir şekilde kaleme alınmalıdır. Anlaşmalı boşanma protokolü taraflar tarafından imzalandıktan sonra esaslı bir sebep olmadıkça eşleri sürekli olarak bağlamaktadır. Dolayısıyla Menemen boşanma avukatı desteği alınarak hareket edilmelidir. Böylece ileride telafisi imkansız zararların ortaya çıkması engellenmiş olacaktır. Anlaşmalı boşanma davasının nasıl açılacağı konusunda daha detaylı bilgi için Gürbüz Law+ Partners kadrosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir