Kaynarca Boşanma Avukatı

Kaynarca Boşanma Avukatı

Kaynarca boşanma avukatı çalışma alanları anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma davası ve mal paylaşımı davası gelmektedir. Anlaşmalı boşanma nedir? Evlilik birliğinin en az 1 yıl sürmüş olması, eşlerin beraber başvurması, eşler arasında davanın kabulü, eşlerin uzlaştıkları şartlar kapsamının hakimce yerinde görülmesidir. Boşanmaya ilişkin kanuni düzenlemeler Türk Medeni Kanununda aile hukuku bölümünde düzenlenmiştir. Boşanmada mal paylaşımı konusu boşanma kesinleştikten sonra gündeme gelir.

Pendik Kaynarca mahallesinde boşanma avukatları boşanma davası kapsamında ve dava sonrası ortaya çıkan hukuki sonuçlar hakkında çalışmalar yapıp bu konularda müvekkillerine gerekli bilgilendirmeleri yapar. Boşanma davası esnasında ve davadan sonra ortaya çıkan önemli hukuki sonuçlar mal paylaşımı, velayet, nafaka, müşterek çocukların anne-babayla kişisel ilişki kurması vs. konularıdır.

Kaynarca Boşanma Davası Avukatı

Kaynarca boşanma avukatı müvekkili boşanmaya yönlendiren sebepleri müvekkilden dinler ve görüşmeyi tutanak ile kayıt altına alır. Görüşme sırasında tutulan tutanaklar müvekkil ve avukat arasında kalır. Müvekkilin yalnızca avukat tarafından bilmesini istediği bilgiler tespit edilir ve olası bir mağduriyetin önüne geçilir. Boşanma davaları bünyesinde çok fazla hukuki ve teknik detay barındırdığından bu davalarda bir Kaynarca boşanma avukatı ile çalışılması önem arz etmektedir.

Boşanma davalarında yaşananlar genelde bir evliliğin gizli kalmış mahrem konuları olur. Kimi durumlarda müvekkil boşanma gerekçelerini anlatırken utanma hissi yaşayabilir. Bu gibi durumlarda öncelik müvekkilin kendini güvende hissedeceği ortam oluşturmaktır. Tüm bilgilerin doğru şekilde avukat tarafından bilinmesi davanın başarılı sonuçlandırılması için oldukça önemlidir. Gürbüz Law olarak Kaynarca boşanma davası avukatı olarak müvekkilin üçüncü kişiler olmaksızın görüşmesine ayrıca dikkat edilmelidir.

Boşanma Sebepleri Nelerdir?

Boşanma, evli çiftlerin evliliklerini sonlandırmalarına olanak tanıyan bir hukuki süreçtir. Boşanma sebepleri çeşitlidir ve her çift için farklı sebepler olabilir. Aşağıda en yaygın olarak kabul edilen boşanma sebepleri verilmiştir:

  1. Para sorunları: Para sorunları, evlilikte sıkça karşılaşılan bir sorundur. Para yönetimi konusunda anlaşmazlıklar ya da borç yükü, çiftler arasında gerilim yaratabilir.
  2. Ailenin müdahalesi: Ailenin müdahalesi, çiftlerin evliliklerini olumsuz etkileyebilir. Özellikle eşler arasındaki iletişim kopukluğu veya anlaşmazlıklar sürekli olarak aile müdahalesine neden olabilir.
  3. Sadakatsizlik: Sadakatsizlik, evlilikte en yaygın görülen boşanma sebeplerinden biridir. Sadakatsizlik, çiftler arasındaki güveni ve sadakati zedeleyebilir.
  4. Kişilik farklılıkları: Eşler arasındaki kişilik farklılıkları, boşanmalara neden olabilir. Özellikle eşler
  5. arasındaki fikir ve değerler açısından çok farklı oluşlar, uzun vadeli olarak evlilikte sorunlar yaratabilir.
  6. Çocuk yapma problemleri: Çocuk yapma problemleri, çiftler arasında ciddi anlaşmazlıklara neden olabilir. Eşler arasında çocuk sahibi olma konusunda fikir ayrılıkları ya da sağlık sorunları nedeniyle çocuk sahibi olamama gibi durumlar boşanmalara yol açabilir.
  7. İletişim sorunları: İletişim sorunları, evlilikte en yaygın görülen boşanma sebeplerinden biridir. Çiftler arasındaki iletişim kopukluğu ya da anlaşmazlıklar, evlilikte gerilim yaratabilir.
  8. Yaşam tarzı farklılıkları: Yaşam tarzı farklılıkları, çiftler arasında anlaşmazlıklara neden olabilir. Özellikle eşler arasındaki fikirler ve değerler açısından çok farklı oluşlar, uzun vadeli olarak evlilikte sorunlar yaratabilir.

Bu sadece bazı yaygın boşanma sebepleridir ve her çift için farklı sebepler olabilir. Önemli olan, çiftlerin sorunlarını çözmek için çaba sarf etmeleri ve evliliklerini kurtarmak için çaba sarf etmelidir. Gürbüz Law +Partners olarak tüm davalar hakkında bilgi alabilir ve süreci en doğru şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Yenişehir boşanma avukatı hakkında da daha fazla bilgi almak için makalemize göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir